.: Forum Clubu 139 :. Strona Główna .: Forum Clubu 139 :.
Forum klubu 139.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Stres przed egzaminami...
Autor Wiadomość
%Mondzia 
VIP 139

Zaproszone osoby: 3
Muzyka: bum bum bum
Nr. Użytkownika: 12880
Wysłany: 23-04-2009, 15:59   Stres przed egzaminami...

My?l?,?e chyba ka?demu to is? w ?yciu przytrafi?o.... Mo?e kto? ma pomys? jak z tym walczyc albo nauczyc si? ?yc :)

Ja sobie wczoraj u?wiadomi?am ?e do matury 11 dni....Gdyby nie ustna kiedy musze si? gapic na komisj? to nie przejmowa?abym si?...

Zul'Jin
[Usunięty]

Nr. Użytkownika: -1
Wysłany: 23-04-2009, 16:07   

Matura to sciema. Zdac zdasz, bo to latwiejsze niz test gimnazjalny, gorzej jak chcesz na 100% zdac :lol:

%Stefcia89 
VIP 139

Muzyka: dobra ;)
Nr. Użytkownika: 11379
Wysłany: 23-04-2009, 16:16   

nie znam ?adnego sposobu na stres itd... ale chyba najlepiej jest si? po prostu nauczy? :D chocia? stres tak czy owak zawsze b?dzie....

%kamilka 
VIP 139

Muzyka: house
Nr. Użytkownika: 2882
Wysłany: 23-04-2009, 16:30   

Mondzia napisał/a:
Gdyby nie ustna kiedy musze si? gapic na komisj? to nie przejmowa?abym si?...

no to sie nie przejmuj bo ustna to jest w ogole paranoja ;]

%Stanley777 
VIP 139

Muzyka: AntyShit ];)
Nr. Użytkownika: 10328
Wysłany: 23-04-2009, 16:54   

Pfeee... "matura to bzdura" "matura to ?ciema" "paranoja" a pewnie jak Wy zdawali?cie to te? wam si? gatki albo kiecki trz?s?y :mrgreen: a teraz kurcze na luzie opisujecie co i jak :> Stres? nie ma ratunku na stres no ewentualnie alkohol :razz: , ale w tej sytuacji to nie bardzo he he. Osobi?cie nie widze sposobu bo sam troszku si? dygam, a jak nawet s? takie osoby co czuj? ?e si? nauczy?y :lol: to i tak zawsze pojawia si? obawa, która ze stresem idzie w parze :neutral: jako? to b?dzie :?: bo jako? musi by? :!: :wink:

%kamilka 
VIP 139

Muzyka: house
Nr. Użytkownika: 2882
Wysłany: 23-04-2009, 17:07   

Stanley777 napisał/a:
a pewnie jak Wy zdawali?cie to te? wam si? gatki albo kiecki trz?s?y :mrgreen: a teraz kurcze na luzie opisujecie co i jak :>

tak, owszem, ale przeciez ustne i tak sie nie liczaaaaa! ja teraz zaluje ze sie uczylam czegokolwiek. moglam cale liceum sie uczyc angielskiego, a z innych przedmiotow tylko tak zeby przejsc:P i wyszlabym na tym lepiej..

no ale nasze cenne wskazowki Wam moga pomoc:P

przede mna pierwsza prawdziwa sesja i powiem Wam ze.. :help:

%dodar 
VIP 139

Muzyka: wszystko
Nr. Użytkownika: 4225
Wysłany: 23-04-2009, 17:11   

stres by? i zawsze b?dzie i raczej si? go nie pozb?dziesz :razz: wiem ?e w tym momencie ci? nie pocieszy?am ale taka jest prawda-nie ma na to sprawdzonych ani niesprawdzonych sposobów tak po prostu jeste?my ju? zbudowani.Matura dla wi?kszo?ci z nas by?a lub jest wa?nym wydarzeniem w ?yciu, a wiadomo ?e jak nam na czym? zale?y to si? b?dziemy denerwowa? i stresowa? i nic na to nie poradzimy.Mo?na tylko porz?dnie wypocz??, zrelaksowa? si? i wyspa?.Na pewno nie poleca?a bym ?adnych tabletek uspakajaj?cych itp. bo to mo?e jedynie"zamroczy? nasz umys?" a lepiej my?le? "jasno" i nie by? przymulonym :mrgreen:

Sama stwierdzisz po ?e matura jest do prze?ycia.Ale stresy jednak cie nie omin? i nie ma co ?ciemnia? ?e jest inaczej.

Fakt ?e przed pisemn? jest mniejszy stres bo z tego co pami?tam to pisemnych nie ba?am si? a? tak bardzo jak ustnych.

Na pewno stres jest mniejszy je?li jeste? pewna ?e umiesz i jeste? dobrze przygotowana do starcia z komisj? (w przypadku ustnej) ale zbytnia pewno?? siebie te? nie jest za dobra-jedno potkni?cie i mo?na straci? grunt pod nogami...

Nie unikaj wiec stresu na si?e, po prostu skup si? na tym co masz o zrobienia :mrgreen: i heja :)

Ja ju? tyle egzaminów przeró?nych zalicza?am a i tak dalej si? stresuje jak przychodzi co do czego :razz: a jakao? udaje si? zda? (je?li to ci? pocieszy)

%Mondzia 
VIP 139

Wysłany: 23-04-2009, 17:13   

kamilka napisał/a:
przede mna pierwsza prawdziwa sesja i powiem Wam ze.. :help:

otó? to to nie tylko kwestia ?e matura ale ogólnie stresu... Bo ja osattni raz si? stresowalam przed egzaminem na prawko ;p
Teoretycznie wiem ?e zdam bo co? tam umiem,inteligentna tez jestem wi? na?ciemniam ;] acz zostalam nastraszona tekstami typu "jak na polskim zrobisz merytoryczny b?ad to od razu zeruja prac?" luz...Dodam ?e zdaje rozszerzony ;]

A ustna niby si? nie liczy ale jak si? zatn? i nic nie powiem to nie zdam :P i wtedy b?dzie si? liczyc bo papierka nie dostan? ;p

a co do stresu to aktualnie go zajadam ;] na moim biurku zamiast ksi??ek s? czekoladki,chipsy i inne tucz?ce rzeczy :P plus tona herbaty czerwonej^^ uwa?am ?e pomaga si? skupic i dodaje energi :)

i przejmuj? sie tylko dlatego ?e wszyscy tak o tym ci?gle gadaj? ?e to takie wa?ne.... No i biorac pod uwage moje II lo i wychowawczynie to by?by wstyd nisko zdac ;p

%Stanley777 
VIP 139

Muzyka: AntyShit ];)
Nr. Użytkownika: 10328
Wysłany: 23-04-2009, 19:26   

Mondzia napisał/a:
na moim biurku zamiast ksi??ek s? czekoladki,chipsy i inne

No i wypisz wymaluj moje biurko :lol: eee tam od razu tucz?ce tzn hmm... po m??czy?nach chyba tego nie wida? mo?e dlatego ?e jest mniejsze prawdopodobie?stwo ?e to kobiety si? za nami rozgl?daj? he he... no ale mniejsza z tym owszem relax tak?e jest konieczny ?wie?e powietrze spacer albo po prostu sen przy muzyce ooo to jest to :wink:

gela 
Moderator
139 Team

Muzyka: TRANCE
Nr. Użytkownika: 5407
Wysłany: 23-04-2009, 19:31   

ja jako jedyna z klasy, mia?am liczony czas :( co najlepiej babka moja od polskiego przypomina?a mi go co minute ze zostalo mi 14minut, 13 minut, 12minut, itp, wiec wtedy dopiero sie mozna zdenerwowac natomiast wszyscy inni moi znajomi mieli luz bo nucycielki mia?y ich w nosie i czyta?y gazete badz gada?y o obiedzie z zesz?ego dnia natomiast ja akurat taki pech mia?am prace na temat na który moja nauczycielka byla nawiedzona :) no i tak jest jak jest, a raczej by?o, ja matura sie nie denerowa?am, bardziej zwyjk?ym sprawdzianem w skzole :) nie wiem czemu tak :) nerwy zawsze sa, ale najlepsza jest uczucie juz po :) bezcenne:) hehe :mrgreen:
~~~~~~~~~~
Bo s?owo raz wypowiedziane, zostaje ju? na zawsze w pami?ci zapisane :(

%Monique 
VIP 139

Muzyka: electro house
Nr. Użytkownika: 8495
Wysłany: 23-04-2009, 19:49   

U nas te? co chwile nam powtarzano, uczcie si?, bo matury nie zdacie, od 1 klasy liceum na matematyce co chwile matura, matura, matura.. straszenie takie. A maturka posz?a dobrze, stres by? przed wej?ciem na sale i jak otwiera?am kart? zadaniami, a potem ju? luzik :) a efekt ko?cowy w postaci wyników by? zadowalaj?cy :)

p.s.
Je?li chodzi o rozszerzony polski to jest do?? ?atwy, je?li kto? dobrze umie pisa? wypracowania itp :)
Ustny angielski warto zdawa? rozszerzony, je?li kto? umie ten j?zyk, nie ma si? co ba? (ja niestety si? ba?am i ?a?uje, ?e nie spróbowa?am) no, ale by?o min??o ;)

a 2-3 dni przed matur? radz? si? odpr??y? i zrelaksowa?, a nie uczy?, bo to namiesza w g?owie :razz:

Powodzenia na egzaminach ! ;)

%Mondzia 
VIP 139

Wysłany: 23-04-2009, 20:30   

Szzcerze to mnie to ju? wszystko j*bie ale ta machina straszenia jest g?upia.... Plus jeszcze ch?c dostania si? na dobre studia i te pytania "ile mia?a? procent"

%Pszczo?a 
VIP 139

Muzyka: Electro
Nr. Użytkownika: 3316
Wysłany: 23-04-2009, 21:02   

Oczywi?cie stresu unikn?? si? nie da, ale jak si? ca?y czas o tym b?bni, i ma my?li typu "Bo?e, nic nie umiem, nie zdam, co ja zrobie.." to stres jest wi?kszy. Ja osobi?cie bardziej denerwowa?am si? egzaminem na prawko ni? matur? :razz:
Co do matury to owszem, ka?dy si? denerwuje w jakim? tam stopniu, ale teraz z r?k? na sercu mog? powiedzie? ?e matura to bzdura :razz: Tym bardziej taka jaka jest teraz, polski ustny- komedia, wogóle nie wiem jak tego mo?na nie zda? :razz:
Wiem jak by?o u mnie, od 1 klasu nauczyciele powtarzali matura, matura, matura, uczcie si?, nie zdacie itp. A w gruncie rzeczy lajtowo. Tak?e nie ma co sobie bra? tego do g?owy, wyluzujcie, i tak jak Monique napisa?a, nie uczcie si? czasem na dzie? przed bo to Wam na dobre nie wyjdzie :razz:
Pozatym takie "matury" b?dziecie mie? co pó? roku na studiach :mrgreen:

%daira 
VIP 139

Muzyka: I LOVE TECHNO
Nr. Użytkownika: 8773
Wysłany: 23-04-2009, 22:54   

Najwi?kszy stres mia?em przed gimnazjalnymi testami. Matura - bez stresów i co najlepsze bez gor?czki kucia i przygotowa? do zdania. Zda? zda?em i to ca?kiem nie?le, stresa mia?em jedynie PO polskim pisemnym, to okropne wypracowanie, które jak si? okaza?o - by?o niez?e;p

%Stefcia89 
VIP 139

Muzyka: dobra ;)
Nr. Użytkownika: 11379
Wysłany: 24-04-2009, 09:09   

no w?a?nie najgorsze jest to ?e nauczyciele tak wkr?caj?... i st?d ten stres... przed pisemnymi nie stresowa?am si?... no ale ustny... to byl stres nie do opisania... ale da?o rad? :) zreszt? co to jest matura przy sesji...

Odpowiedz do tematu