.: Forum Clubu 139 :. Strona Główna .: Forum Clubu 139 :.
Forum klubu 139.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia Prosze o rad? jakie i gdzie
Autor Wiadomość
dj edy 
VIP 139
139 Team

Muzyka: trance, house
Nr. Użytkownika: 4
Wysłany: 27-02-2010, 10:21   

Nie studiowa?em i nie zamierzam ale za to obracam si? w?ród ró?nych firm i mam te? wielu znajomych co zatrudniaj? ludzi. Powiem tak jak Gela do zatrudnienia w 95 % firm które s? prywatne nie potrzebne s? rzadne papiery tylko wiedza lub znajomo?ci. Pracodawcy zdaj? sobie spraw? ?e w obecnych czasach studia robia na ludziach kas? wi?c studiuj? bez obrazy wszyscy nawet Ci co si? nie nadaj? do uko?czenia szko?y ?redniej. Dlatego dyplom nie ma takiej warto?ci. W bud?etówce jest inaczej bo tam nadal biurokracja i papier to jest papier... tylko zapominacie ?e tam zatrudnia si? jeszcze po uk?adach czyli z dziada pradziada itp.... a? rodzina si? wykruszy. Dlatego idz na kierunek który co? Ci mówi i mo?e Ci? zainteresuje a jak nie wiesz co wybra? i nie masz szczególnych zainteresowa? to bierz taki gdzie najwi?cej kolegów bo przynajmniej b?dzie weso?o i co? od nich wyci?gniesz zawsze.

Fifek9012 

Muzyka: Trance
Nr. Użytkownika: 9497
Wysłany: 27-02-2010, 10:27   

Ja np jestem teraz na Ochronie ?rodowiska na UR w Krakowie(Uniwersytet Rolniczy) latwo sie dostac trudniej utrzymac(fakt dostalem sie z rezerwowej ale to przez slabo zdana mature ale np ludzie z pierwszego rzutu juz zrezygnowali)Jest matma chemia fizyka biologia(ktora dzieli sie na Zoologie i botanike) takze jest troche nauki ale mozna to ogarnac xD wykladowcy daja duzo szans na poprawianie i w ogole...ktos pisal o tym ze ochrony nie warto studiowac,czemu? Moze teraz maja wieksze powodzenie techniczne kierunki ale na np ochrone przyjdzie czas-jestesmy w Unii(wow:D) i niedlugo przyjda do nas te rzeczy z zachodu zwiazane z ochrona(w Austrii jak bylem to az szczeka opadala jak tam czysto i w ogole xD)
Kolega z sama biologia i to podstawowa moze byc ciezko...tyle ze te roczniki maja juz matme w sumie xD wklep sobie w google haslo jakies np "matura i co dalej" i sa tam jakies stronki w ktorych klikasz na dany przedmiot maturalny i wyskakuja ci rozne kierunki na ktore mozesz isc z matura np z biologii:)(sam tak zrobilem-znalazlem geodezje inzynierie srodowiska i ochrone wlasnie xD tylko ja z matmy jestem lewy i fizyki wiec wybralem ochrone-ale jest tam duuuzo wiecej podanych kierunkow:)

KubuS 
VIP 139

Muzyka: techniczna :&
Nr. Użytkownika: 6901
Wysłany: 27-02-2010, 11:29   

Ale oczywi?cie ?e s? uk?ady, liczy si? wiedza i znajomo?ci, wcale nie mówi? ?e nie. I to jasne, ?e nie pisz? tak dlatego, bo powiedzia? mi tak nauczyciel czy wyk?adowca :) Nie wypowiadam si? w temacie w którym nie mam poj?cia, a wiem, ?e cz?sto- zw?aszcza na technicznych kierunkach, uczelnia ma znaczenie :)

gela 
Moderator
139 Team

Muzyka: TRANCE
Nr. Użytkownika: 5407
Wysłany: 27-02-2010, 11:32   

KubuS, ja nie pisze tylko dlatego ze mi tak powiedzia?a pani doktor, poprostu wiem ze tak jest, w dzisiejszych czasach liczy sie to co masz w g?owie jak wygladasz i czy masz uk?ady, jedno z tych 3 sie liczy a jak masz wszytsko na raz to juz luks. Nie koniecznie papierek.
~~~~~~~~~~
Bo s?owo raz wypowiedziane, zostaje ju? na zawsze w pami?ci zapisane :(

KubuS 
VIP 139

Wysłany: 27-02-2010, 11:42   

?eby by?o jasne- nie chodzi mi o to, ?e kto? z 'renomowanej' uczelni ma w ogóle priorytet w?ród innych. To chyba oczywiste, ?e liczy si? to, co masz w g?owie, przecie? ka?dy wie, ?e studenci nieraz ko?cz? studia przez przypadek :)

%daryo4 
VIP 139

Muzyka: Trance
Nr. Użytkownika: 6140
Wysłany: 27-02-2010, 11:43   

gela napisał/a:
w dzisiejszych czasach liczy si? to co masz w g?owie jak wygl?dasz i czy masz uk?ady, jedno z tych 3 si? liczy a jak masz wszystko na raz to ju? luks. Nie koniecznie papierek.

i tak jest na prawd?. z w?asnego do?wiadczenia wiem ze osoby prywatne które maja w?asna firm? nie przykuwaj? tak du?ej uwagi do papierka z jakiej? uczelni tylko do wiedzy i umiej?tno?ci osoby któr? zatrudniaj? .

A je?li chodzi o uczelnie to nie jest te? tak do ko?ca ?e np AGH czy UJ b?dzie lepszy od np PWSZ w Tarnowie . To tylko tak si? przyj??o ?e tamte uczelnie niby s? lepsze i bardziej presti?owe. Ja studiuj?c na PWSZ w Tarnowie mia?em ponad po?ow? wyk?adowców z AGH i sami Ci wyk?adowcy przyznali ?e my?my mieli wy?szy poziom ni? w Krakowie . Tak?e z tymi uczelniami to jest ró?nie :P

KubuS 
VIP 139

Wysłany: 27-02-2010, 11:47   

A czy kto? tutaj napisa? ?e umiej?tno?ci i wiedza si? nie licz?? ;)
To chyba oczywiste.

gela 
Moderator
139 Team

Wysłany: 27-02-2010, 11:54   

to samo jest z technikami w porównaniu do licealnych szkó?. niby licea sa dla m?drzejszych a to w technikum trzeba sie 2 razy wiecej uczyc, dlatego dla mnie to wszystkie jest chore, ktos kto ma checi bedzie mia? prace a ktos kto ich nie ma pracy nie bedzie mia? i bez wzgledu na to jaki papier ma ukonczonej szko?y :)
~~~~~~~~~~

KubuS 
VIP 139

Wysłany: 27-02-2010, 12:08   

gela napisał/a:
to samo jest z technikami w porównaniu do licealnych szkó?. niby licea sa dla m?drzejszych a to w technikum trzeba sie 2 razy wiecej uczyc, dlatego dla mnie to wszystkie jest chore, ktos kto ma checi bedzie mia? prace a ktos kto ich nie ma pracy nie bedzie mia? i bez wzgledu na to jaki papier ma ukonczonej szko?y :)

Z technikami, to niestety smutna prawda, ale nie w ka?dej cz??ci Polski tak jest (?e uczniów z techników uwa?a si? za gorszych). Nie do ko?ca rozumiem czemu tak jest, ale mam nadziej?, ?e si? to zmieni, bo pó?niej, id?c na studia, liceali?cie musz? nadrabia? 2 razy tyle.
Ale to nie temat o tym.
Gela liczy si? te? kierunek ;) Wiadomo, ?e je?li kto? wybierze np. Marketing i zarz?dzanie, to trudno mu b?dzie znale?? prac?, bo jest to chyba najcz??ciej obieralny kierunek przez Polaków ;)

gela 
Moderator
139 Team

Wysłany: 27-02-2010, 12:20   

KubuS napisał/a:
Gela liczy si? te? kierunek Wiadomo, ?e je?li kto? wybierze np. Marketing i zarz?dzanie, to trudno mu b?dzie znale?? prac?, bo jest to chyba najcz??ciej obieralny kierunek przez Polaków
no tak to tez prawda, kwestia ile miejsc na dane stanowisko, ale nalepiej to jednak w pa?stwówce pracowac albo w?asna dzia?alno?? za?ozyc :)
~~~~~~~~~~

De La Rosa
[Usunięty]

Nr. Użytkownika: -1
Wysłany: 27-02-2010, 13:12   

Zadna nowosc, ze bardziej liczy sie doswiadczenie, a nie papiery. W wielu zakladach pracy jest tak, ze najpierw Cie szef wypyta - wyprobuje co umiesz, a dopiero potem Ci sie bedzie pytal jakie masz studia czy uprawnienia.
W mojej opini to licea w ogole powinni wyzamykac, przynajmniej polowe, bo to OGROMNA maszyna produkujaca bezrobotnych i osoby o niskiej stopie materialnej. Takich maszyn w Polsce jest wiele ... tak jak Edy pisze, sami studenci sa wykorzystywani, to samo jest na roznych kursach doksztalacajacych gdzie praktycznie wbijaja Ci do glowy rzeczy, z ktorymi nie bedziesz mial do czynienia, a DOSWIADCZENIA - tak potrzebnego - Ci nie dadza. Rachunek jest prosty, Ty im placisz, Oni Ci daja wyklady i praktyki dzieki ktorym NA STO zdasz egzamin, Ty masz kurs/uprawnienia, a Oni maja kase - oby dwie strony zadowolone. Ja osobiscie nie studiuje bo to co bym chcial to dla mnie za wysokie progi, a nie mam zamiaru drugi raz zmarnowac kawal czasu i nic potem z tego nie miec. Mam duzo znajomych co do ktorych jestem przekonany, ze beda sobie pluc w brode po studiach pomimo tego, ze teraz chodza jak pawie bo studiuja ochrone srodowiska czy administracje, bo o pedagogice i rzeszy kolezanek lepiej nie wspominac. Tylko szkola techniczna jest cos warta, i nie wiem dlaczego piszecie, ze technikum jest gorzej postrzegane jak liceum? Jak ktos sie przykladal do nauki w technikum to teraz po samym zdaniu egzaminu zawodowego moze na prawde dobrze zarabiac. Nie mowie, ze do liceow chodza pajace, ale szanse maja osoby z bardzo mocnymi glowami, zeby po tym cos osiagnac. Nie wiem jak bylo kiedys, lata temu, ale teraz mature to zaden problem zdac. W LO nie przeczytalem zadnej lektury, jechalem na streszczeniach i polski oraz inne przedmioty zdalem na dostateczny. To zadna filozofia zdac, a wszyscy sie jaraja itp, zdac dobrze to jest juz problem, ale z drugiej strony oprocz wiedzy trzeba miec tez zmysl domyslania sie o co chodzilo autorom pytan, bo sposob w jaki jest przeprowadzana obecnie matura pozostawia wiele do zyczenia.
Ostatnio zmieniony przez kamilka 27-02-2010, 15:20, w całości zmieniany 2 razy  

gela 
Moderator
139 Team

Wysłany: 27-02-2010, 13:19   

De La Rosa napisał/a:
nie wiem dlaczego piszecie, ze technikum jest gorzej postrzegane jak liceum? Jak ktos sie przykladal do nauki w technikum to teraz po samym zdaniu egzaminu zawodowego moze na prawde dobrze zarabiac.
nikt takiego czgeos nie pisze, tylko niestety tak jest ze ludzie tak postrzegaja ludzi z technikum jako za gorszych niz tych z liceum, Ja ukonczy?am technikum mama zawód po tym a nawet nie jeden tylko kilka :) mam dyplom, egzamin zdany na 98% matura tez dobrze, :) to chyba o czyms swiadczy ze technika sa lepsze, ale w naszej g?upiej Polsce tak sie przyje?o ze technika to cos gorszego, tak samo mysla?a moja pani z historii w technikum najwyzsza ocena dla awódówki to 3 dla technikum to 4 a dla liceum to 5, nikomu z technikum nie da?a wyzej jak 4 .......
~~~~~~~~~~

KubuS 
VIP 139

Wysłany: 27-02-2010, 14:06   

A ludzie ko?cz?cy gimnazjum niestety te? w wi?kszo?ci nie s? tego ?wiadomi...
No ale wracamy ju? do tematu studiów.

Eintein 

Muzyka: klubowa
Nr. Użytkownika: 18745
Wysłany: 27-02-2010, 15:14   

Co powiecie o AWF w Krakowie ?? Kto? ma jakie? do?wiadczenia, czy bardzo trudno si? dosta? ?

KubuS 
VIP 139

Wysłany: 27-02-2010, 15:23   

Mój kolega jest na fizjoterapii na awfie i bardzo sobie ten kierunek chwali. Mia? troch? problem z biologi?, bo byli?my na profilu mat-ang, ale da? sobie rad? :)
Jak chcesz, to napisz prywatn? wiadomo??, podam Ci jego nr gg b?d? maila, to dowiesz si? wi?cej szczegó?ów.

Odpowiedz do tematu